نیاز به خدمات تعمیر تردمیل دارید؟ با ما تماس بگیرید 09130909914
×
خانه » دسته‌بندی نشده » آشنایی با دستگاه تردمیل و ویژگی های آن
15 جولای 2021

آشنایی با دستگاه تردمیل و ویژگی های آن

تردمیل وسیله ای ورزشی می باشد. که با این دستگاه به راحتی می توانید در خانه راه بروید و بدوید. این وسیله انواع مختلفی دارد و برای کاهش وزن بسیار مناسب است. استفاده صحیح و درست از تردمیل موجب تقویت عضلات داخل و خارج ران و باسن، کاهش وزن،تصحیح برنامه خواب و کاهش استرس و بالا بردن انرژی بدن می شود. امروزه نیز در بازار تردمیل های مختلف و مدرنی وجود دارد که استفاده از آن موجب تناسب اندام می شود. در این مطلب می خواهیم شما را با دستگاه تردمیل آشنا کنیم.

تردمیل چیست؟

تردمیل دستگاه ورزشی است که شبیه ساز پیاده روی می باشد. پیاده روی نیز مادر ورزش ها است. که می توان در فضای بسته با یک دستگاه  تردمیل این ورزش را انجام داد. این دستگاه موتوردار است و تسمه پهنی دارد. همچنین دارای یک مانیتور می باشد که ضربان قلب و کالری و سرعت و زمان را نشان می دهد. تسمه این دستگاه باعث می شود که صفحه تردمیل به حرکت درآید و شما به راحتی بتوانید روی آن راه بروید. در هنگام خرید دستگاه تردمیل باید برخی از موارد مانند بدنه، موتور تردمیل، سرعت، تحمل وزن، ایمنی حرکت و … را در نظر بگیرید. تا بتوانید یک تردمیل خوب خریداری کنید.

اهداف استفاده از دستگاه تردمیل

کاهش وزن

سوختن کالری موجب می شود تا فرد وزن کم کند. استفاده از تردمیل نیز باعت سوختن کالری می شود به همین دلیل با این دستگاه فرد می تواند به راحتی وزن کم کند. مقدار کالری سوزی با این دستگاه به شدت و زمان و سرعتی بستگی دارد که روی تردمیل انجام می دهید.

پرورش و شکل دادن به ماهیچه ها

پیاده روی برای شکل دادن به ماهیچه ها تاثیر زیادی دارد به همین دلیل تردمیل وسیله مناسبی برای پرورش و شکل دادن به ماهیچه ها می باشد.

بهبود شرایط قلبی

تمرین های هوازی گردش خون را زیاد می کنند و قلب را بهبود می بخشد. همچنین استفامت و انعطاف پذیری مفاصل را زیاد می کند.

انواع تردمیل

تردمیل ها انواع مختلفی دارند. که در این مطلب شما را با انواع تردمیل ها آشنا خواهیم کرد.

دستی

این نوع از تردمیل ها بدون موتور می باشند و به وسیله کاربرحرکت می کند.

موتوری

این نوع از تردمیل ها دارای موتور می باشند و به وسیله فشار دادن دکمه ای به حرکت در می آید. این نوع از آنها با برق کار می کنند.

خانگی

ین نوع از تردمیل ها بیشتر در خانه مورد استفاده قرار می گیرند زیرا که ابعاد کوچکتری دارند و قدرت آن ها پایین می باشد.

باشگاهی

ابعاد این نوع تردمیل ها بزرگ تر می باشد و قدرت موتور بالاتری دارند. بیشتر در باشگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

آبی

این نوع تردمیل ها بیشتر در استخرها مورد استفاده قرار می گیرند. تردمیل های آبی بدون موتور و دستی می باشند.

 

ویژگی های تردمیل

موتور

موتور بیشترین کاربرد را در دستگاه تردمیل دارد. برای اینکه تردمیل ها در دراز مدت مورد استفاده قرار بگیرند باید موتور با کیفیت داشته باشد. اگر موتور تردمیل کیفیت پایینی داشته باشد. به سرعت داغ می کند و امکان دارد نیاز به تعمیر داشته باشد.

تسمه

تسمه تردمیل یکی از مهم ترین قسمت های تردمیل می باشد. اگر عرض و طول آن زیاد باشد. کاربر به راحتی می تواند با آن کار کند. همچنین اگر تسمه از چند لایه ایجاد شده باشد کیفیت و طول عمر آن افزایش می یابد.

ضربه گیر

برای اینکه در زمان پیاده روی روی دستگاه تردمیل خانگی به زانوها فشار وارد نشود ضربه گیر را قرار می دهند. با قرار دادن ضربه گیر روی تردمیل دویدن روی آن به راحتی صورت می گیرد.

کنسول

کنسول که همان میز فرمان می باشد. برای کنترل دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. با فشار دادن دکمه های کنسول می توان سرعت و شیب تردمیلرا کنترل کرد. همچنین روی دکمه های تردمیل قسمتی برای نگهداری قمقمه یا تبلت وجود دارد.

مانیتور نرخ ضربان قلب

روی دستگاه تردمیل مانیتوری قرار می دهند که با راه رفتن و یا دویدن می توانید نرخ ضربان قلب را مشاهده کنید. برای اینکه مانیتور، ضربان قلب را دقیق تر نشان دهد. باید یک دستگاه دیگری را در زیر لباس و امتداد قلب قرار دهید. نام این دستگاه سینه بند نرخ ضربان قلب می باشد.

شیب

برای اینکه در هنگام پیاده روی تمرین های سختی را روی دستگاه تردمیل انجام دهید می توانید شیب تردمیل را بالا ببرید. مقدار شیب تردمیل۱۵ تا ۲۵ درصد می باشد.

صفحه نمایشگر

صفحه نمایشگر روی دستگاه تردمیل اطلاعاتی مانند مقدار کالری، سرعت، شیب، ضربان قلب، فاصله و زمان را نشان می دهد

برنامه های از پیش تعیین شده

در بخشی از تردمیل شما می توانید وزن خود را به دستگاه بدهید و مقدار کالری سوزی خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید تا سه ماه آینده ببینید که به چه نقطه ای از هدفتان رسیده اید.

خطرات استفاده از دستگاه تردمیل

افرادی که برای اولین بار می خواهند از تردمیلاستفاده کنند. ممکن است موجب سرگیجه شوند و همچنین امکان دارد تعادل خود را از دست بدهند. به همین دلیل سقوط از دستگاه تردمیل باعث برخی از مشکلات می شود. همچنین اگر شیب و سرعت تردمیل بیشتر باشد به قلب فشار وارد می شود و موجب سکته قلبی می شود. درهنگام پیاده روی با تردمیل اگر لباس مناسبی بر تن نکنید موجب ایجاد برخی از مشکلات پوستی خواهید شد. همچنین اگر دمای اتاق در هنگام پیاده روی با دستگاه تردمیل مناسب نباشد موجب افت فشار خون می شود. استفاده از تردمیل برای کسانی که دچار بیماری های استخوانی و مفصلی دارند مناسب نمی باشد و موجب درد می شود.

نکات مهم برای دویدن بر روی تردمیل

  • هنگام پیاده روی با دستگاه تردمیل باید از کفش اسپرت استفاده کنید.
  • باید شروع و پایان حرکت روی تردمیل با سرعت پایین صورت بگیرد.
  • باید هنگام روشن بودن تردمیل از دستگاه پیاده نشوید.
  • اگر هنگام پیاده روی احساس سرگیجه کنید باید از دویدن روی آن خودداری کنید.
  • برای اینکه هنگام دویدن روی تردمیل دچار آسیب نشوید از گرفتن دستگیره ها خودداری کنید.

قیمت دستگاه تردمیل

قیمت تردمیل به عوامل زیادی بستگی دارد. به همین دلیل در بازار قیمت آن متفاوت می باشد. از جمله فاکتورهایی که در قیمت آن  تاثیر دارد، قدرت موتور، نوع شیب برقی، چند کاره بودن، نوع برند و کشور سازنده محصول می باشد.

 

ایران تردمیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *