نیاز به خدمات تعمیر تردمیل دارید؟ با ما تماس بگیرید 09130909914
×
خانه » دسته‌بندی نشده » با انواع دوچرخه ثابت ورزشی و ویژگی های هر کدام آشنا شوید
15 جولای 2021

با انواع دوچرخه ثابت ورزشی و ویژگی های هر کدام آشنا شوید

دوچرخه ثابت ورزشی همچون دستگاه های الپتیکال و تردمیل، یکی از انواع دستگاه ورزشی خانگی است که محدودیت سنی نداشته و افراد با سنین مختلف می توانند از آن استفاده کنند. بسیاری از افراد، محیط ساکت خانه و تنها ورزش کردن را بر محیط شلوغ باشگاه های ورزشی ترجیح می دهند و دوست دارند شرایط دوچرخه سواری خارج از خانه را برای خود شبیه سازی کنند.

برای خرید دوچرخه ثابت ورزشی ، لازم است با معیارهای مختلفی آشنایی داشته باشید. در ابتدا لازم می دانیم که با انواع دوچرخه ثابت ورزشی آشنا شوید. دوچرخه ثابت ورزشی به انواع مختلف دوچرخه نشسته، دوچرخه نشسته پشتی دار و همچنین دوچرخه اسپنینگ تقسیم بندی می شود. در ادامه قصد داریم ویژگی های هر کدام از دوچرخه های اشاره شده را معرفی نماییم.

دوچرخه نشسته

دوچرخه های نشسته ازجمله رایج ترین و پرکاربردترین دوچرخه های نشسته موجود در بازار می باشند. عملکرد دوچرخه های ثابت نشسته، بیشتر شبیه به دوچرخه های معمولی است؛ به راحتی می توانید دسته های دوچرخه را بگیرید و زین دوچرخه مستقیماً در بالای پدال قرار گرفته است. خرید دوچرخه ثابت ورزشی نشسته برای ورزشکارانی توصیه می شود که مایل هستند برای مدت طولانی ورزش کنند، چراکه این نوع دوچرخه ها باعث می شوند تا در یک موقعیت صاف و راحت بنشینید. پدال زدن با دوچرخه های ثابت ورزشی به قدری راحت است که می توانید به راحتی هر لحظه که مایل بودید، پدال زدن را متوقف کنید. دسته های اکثر دوچرخه های ثابت ورزشی، ثابت است ولی اگر قدری بیشتر در بازار تحقیق کنید می توانید دوچرخه های ثابت ورزشی را پیدا کنید که دارای دسته های متحرک می باشند. نگران تمرین های پیش برنامه ریزی شده نیز نباشید، چراکه با اکثر دوچرخه های ثابت ورزشی می توانید در هر برنامه تمرین، میزان مقاومت دستگاه را تغییر دهید.

دوچرخه نشسته پشتی دار

دوچرخه های نشسته پشتی دار در مقایسه با سایر دوچرخه ها، بسیار راحت تر و سبک تر می باشند. خرید این نوع دوچرخه ثابت ورزشی معمولاً برای افرادی که اضافه وزن زیاد دارند و همچنین افرادی که از مشکلات کمر و پشت رنج می برند، توصیه می شود. همچنین امنیت و پایداری بسیار بالای این نوع دوچرخه ها باعث می شود که برای افراد سالمند نیز بسیار مناسب باشند. در این نوع دوچرخه ها، می توانید به پشتی آن تکیه داده و درحالی که بدن شما در یک موقعیت نیمه شیب دار قرار گرفته است، به راحتی رکاب بزنید. پدال این نوع دوچرخه ها در جلوی زین قرار دارد که باعث می شود تمرین های قدرتی با شدت بالا را محدود کند. از فواید دیگر این نوع دوچرخه ها این است که تمرین های قلبی عروقی را برحسب موقعیت مکانی خود ارائه می دهند. دوچرخه های نشسته، مقدار کمی از فضای شما را اشغال خواهند کرد. در ادامه بد نیست به دو عیب عمده این مدل از دوچرخه های ثابت ورزشی نیز اشاره کنیم. محدودیت، ازجمله یکی از این عیب ها محسوب می شود. دامنه استفاده از این دوچرخه ها کم بوده و تنها در موقعیت نشسته قابل استفاده خواهند بود. همچنین این مدل از دوچرخه ها، معمولاً برای انجام تمرین های با شدت زیاد و کالری سوزی بالا توصیه نمی شوند.

دوچرخه اسپینینگ

دوچرخه های اسپینینگ و یا ایستاده، تصورات شما را به واقعیت تبدیل خواهند کرد. با خرید این نوع دوچرخه ها، بدن شما به صورت کاملاً عمودی بر روی دوچرخه قرار می گیرد و همانند دوچرخه سوارهای واقعی می توانید از روی صندلی بلند شوید، رو به جلو خم شوید و به سرعت رکاب بزنید. موازی بودن صندلی با دسته ها، باعث خواهد شد تا تجربه یک دوچرخه سواری حرفه ای را احساس کنید. این مدل از دوچرخه ها، انعطاف پذیری بالایی دارند و برخلاف دوچرخه های نشسته، دوچرخه های اسپینینگ یکی از بهترین انواع دوچرخه برای ورزش شدید و کالری سوزی محسوب می شوند. درواقع، دوچرخه ثابت ورزشی اسپینینگ دارای ویژگی های منحصر به فرد برای انجام انواع تمرین با شدت بالا، متوسط و پایین می باشد. دوچرخه اسپینینگ با استفاده از یک چرخش وزن که به وسیله یک سیستم انتقال که متصل به پدال دوچرخه است (پدال زنجیره ای) عمل می کند. در زمان خرید دوچرخه ثابت ورزشی اسپنینگ، به صندلی با پهنای زین مناسب و راحت بودن آن در زمان نشستن توجه کنید، چرا که دوچرخه های اسپینینگ نیز مانند دوچرخه های ایستاده ممکن است دارای زین کوچک و سفت باشند. البته اگر دچار درد و یا مشکل خاص در گردن و پشت خود هستید، پیشنهاد می کنیم که سراغ خرید این مدل دوچرخه ها نروید؛ در هنگام دوچرخه سواری با دوچرخه های اسپینینگ مجبور هستید کمی به جلو بروید، چرا که این کار باعث فشار بر گردن و پشت می شود.

ایران تردمیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *