نیاز به خدمات تعمیر تردمیل دارید؟ با ما تماس بگیرید 09130909914
×
خانه » تعمیر لوازم ورزشی » تعمیر تردمیل آبی
24 نوامبر 2020

تعمیر تردمیل آبی

تردمیل آبی چیست ؟

تردمیل های آبی نسل جدیدی از تردمیل ها و دستآوردی جدید در حوزه تجهیزات پزشکی و علم هیدروتراپی (آب درمانی) می باشد و شما را قادر به راه رفتن در آب و اجرای حرکات اصلاحی می سازد. این تردمیل ها تمامی امکانات یک تردمیل معمولی را داراست و آن را در یک محیط بسته آبی ارائه می کند. با پیشرفت تکنولوژی استفاده این قبیل تردمیل ها در مراکز توان بخشی، بیمارستان ها و برخی باشگاه های پیشرفته کشورمان افزایش یافت. افراد میتوانند از قابلیت های این تردمیل ها برای توان بخشی، آب درمانی و فیزیوتراپی استفاده کنند.

تعمیر موتور تردمیل آبی

بسیاری از تردمیل های آبی موتور ندارند!. به این صورت که مانند تردمیل های مکانیکی با فشاری که شخص وارد میکند تسمه به گردش در می آید و با سرعت آن با فشار خود فرد تنظیم میگردد. تردمیل های آبی موتور دار به گونه طراحی شده اند که دارای یک محفظه جداگانه می باشد که کاملا ضدآب و عایق می باشد تا از ورود هرگونه رطوبت به قسمت الکترونیک جلوگیری شود. تعمیر موتور تردمیل های آبی نیاز به تخصص و تجربه دارد و به هیج وجه خودسرانه و توسط افراد بی تجربه در این امر نباید صورت گیرد. موتور های تردمیل آبی غالبا AC (جریان متناوب )می باشد ولی در برخی از موارد از موتور های DC (جریان مستقیم ) استفاده شده است.

تعمیر برد تردمیل آبی

تعمیر برد تردمیل های آبی دارای پیچیدگی ها و سختی زیاد می باشد چراکه این قبیل از تردمیل های اکثرا اینورتر می باشد. همچنین برد آن ها در قسمت عایق رطوبت قرار گرفته و دسترسی به آن آسان نیست. وظیفه این برد حرکت دادن به تسمه تردمیل (نوار نقاله تردمیل آبی) می باشد و جریان برق را از ورودی دریافت و به قسمت های مختلف دستگاه توضیع می کند.

تسمه تردمیل آبی

نوارنقاله یا تسمه تردمیل آبی قطعه است که شما روی آن راه می روید و با استفاده از موتور و یا حرکت شما ( در تردمیل های مکانیکی ) به گردش در می آید. شاید شما به این فکر کنید که میتوان از تسمه تردمیل های معمولی برای این نوع از تردمیل ها نیز استفاده نمود!.

این اشتباه رایج باعث شده بسیاری از افراد سودجو امروزه با فروش تسمه های لاستیکی به جای تسمه های مخصوص به درآمد زایی رسیده و ضرر بسیاری به قسمت های دیگر دستگاه شما از جمله برد و موتور  وارد نمایند.

تسمه تردمیل های آبی از جنس پی یو (PU) و ضد آب می باشند. به علت فشار بسیار زیاد آب تسمه های معمولی دچار فرسودگی میشوند و الیاف آن ها گسسته شده و جدا میشوند. اما تسمه های پی یو که در صنعت کفاشی استفاده بسیاری دارد به در برابر فشار آب مقاوم بوده و دچار فرسودگی نشده و بدون وارد کردن فشار بر روی برد یا موتور دستگاه طول عمر دستگاه شما را تضمین میکند.

تعمیر تردمیل آبی

سرویس تردمیل آبی

و اما نوبت به سرویس تردمیل های آبی رسیده. همانطور که میدانید این تردمیل ها از یک محفظه آبی برخوردار است این محفظه گاها تا ۲۰۰۰ لیتر آب را در خود جای میدهد. و اما سرویس، آب درون محفظه قبل از هر چیز باید خالی شده و محفظه آن کاملا شسته و تمیز شود. سپس باید سلامت نوار نقاله (تسمه تردمیل) سنجیده شود، اگر از لحاظ ظاهری سالم باشد باز هم باید توسط دستگاه آمپرمتر که موتور دستگاه متصل میشود بررسی شود. پس از بررسی تسمه نوبت به محفظه ضدآب موتور و برد میرسد. این محفظه به محکمی بسته شده تا آب وارد آن بخش نشود. با باز کردن این محفظه میتوان به موتور و برد دسترسی پیدا کردن و از سلامت آن ها باخبر شد.

حرف آخر

ایران تردمیل (نمایندگی تعمیرات تردمیل و دستگاه های ورزشی) با ۱۷ سال سابقه در این زمینه به شما مژده میدهد که بدون نگرانی از هزینه های سرسام آور دستگاه تردمیل آبی شما را در کمترین زمان ممکن تعمیر و سرویس نموده و به شما تحویل دهد.

ایران تردمیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *