نیاز به خدمات تعمیر تردمیل دارید؟ با ما تماس بگیرید 09130909914
×
خانه » تعمیر لوازم ورزشی » چگونه تمرین خود را لذت بخش تر کنید
05 دسامبر 2021

چگونه تمرین خود را لذت بخش تر کنید

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد به طور منظم ورزش نمی کنند، اما دو مورد از آنها بسیار رایج هستند.

 

ورزش سرگرم کننده نیست
ورزش سخت است

بین هر دوی این موارد، به نظر می رسد فضای بسیار کمی برای لذت بردن از ورزش وجود دارد. برخی حتی بر این باورند که لذت بردن از ورزش غیرممکن است.

 

خوب، من اینجا هستم تا به شما بگویم که مطمئناً می توانید تمرینات خود را لذت بخش تر کنید. اما قبل از اینکه به شما بگویم چگونه، می‌خواهم برخی از واقعیت‌ها و تصورات غلط ورزش را روشن کنم.

 

به نظر می رسد این ایده وجود دارد که در یک نقطه، ورزش شروع به پیاده روی در پارک می کند ( جناس در نظر گرفته شده). گویی هر چه بیشتر ورزش کنید، کمتر باید تلاش کنید، آسان‌تر می‌شود و در نتیجه بیشتر از آن لذت می‌برید. این نمی تواند دور از واقعیت باشد.

 

اجازه بدهید روشن کنم. وقتی در یک دوره زمانی خود را در معرض محرک خاصی قرار می دهید، بدن شما سازگار می شود و آن محرک خاص آسان تر می شود. تصور کنید که مجروح شده اید و راه رفتن سخت است، با تمرین پیاده روی، پیاده روی تبدیل به پیاده روی در پارک می شود. اما بگویید که به پیاده روی خود در پارک عادت کرده اید، بنابراین می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، و آن چیز جدید یک تپه است. آن تپه چالش برانگیز خواهد بود، تا زمانی که در طول زمان خود را به طور مداوم در معرض آن قرار دهید.

 

در مورد ورزش نیز همین امر صدق می کند. همانطور که به طور مداوم ۱۰ پوند را روی سر خود بلند می کنید، بلند کردن وزن ۱۰ پوندی روی سر کمی آسان تر می شود. اما مسئله این است که اگر واقعاً می خواهید در سلامت و تناسب اندام خود پیشرفت کنید، همیشه کاری را که برای شما آسان است انجام نمی دهید. شما به تدریج خود را به چالش خواهید کشید و سعی می کنید وزنه های ۱۲، ۱۵ و ۲۰ پوندی را بالای سر خود بردارید. و این محرک های جدید آسان نخواهند بود.

 

اگر آسان نیست، پس چرا مردم از آن لذت می برند؟ کسانی که به طور منظم ورزش می کنند ممکن است به خصوص از احساس خستگی، درد یا خستگی لذت نبرند. آنها ممکن است از احساس سوزش در عضلات خود مانند لذت خوردن پیتزا لذت نبرند. اما چیزی که آنها از آن لذت می برند چالشی است که ورزش به همراه دارد. آنها از این فرصت برای به چالش کشیدن خود لذت می برند و به آنها این فرصت را می دهند که به معنای واقعی کلمه قابلیت های بدن خود را تغییر دهند. این چیزی است که آنها لذت می برند.

 

همچنین، قدم گذاشتن در یک چالش با گذشت زمان آسان‌تر می‌شود. شما انعطاف پذیرتر می شوید، با ناراحتی راحت تر می شوید. پس فقط بدانید که هرگز به جایی نخواهید رسید که ورزش کردن درست مثل خوردن بستنی باشد. اما به نقطه ای خواهید رسید که از چالش و فرصتی برای بهبود خود لذت می برید.

 

در حال حاضر، اگرچه ورزش ممکن است هرگز همیشه پیاده روی در پارک نباشد، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا تمرینات را لذت بخش تر کنید.

 

در زیر سه نکته ساده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند از ورزش بسیار بیشتر لذت ببرید.

 

۱٫ کاری متفاوت انجام دهید. بسیاری از شما دیگر آنقدرها از ورزش لذت نمی‌برید، زیرا سال‌ها دقیقاً همین کار را انجام داده‌اید. این نه تنها شما را از درگیر شدن ذهنی باز می دارد، بلکه می تواند شما را از پیشرفت به سمت اهدافتان نیز باز دارد.

 

شما باید عناصر روتین تمرینی خود را (مانند استراحت بین ست ها، تکرارها و ست ها) هر ۳ تا ۶ هفته تغییر دهید. این به تنهایی می تواند به شما کمک کند که تحریک ذهنی و جسمی داشته باشید.

 

جدای از آن، توصیه می کنم هر از گاهی هدف نهایی خود را به طور کامل تغییر دهید. آیا در ۵ سال گذشته فقط به دنبال کاهش چربی بوده اید؟ یک هدف قدرتی برای خود تعیین کنید و با آن مقابله کنید. آیا در گذشته فقط برای عضله سازی تلاش کرده اید؟ سعی کنید یک عنصر از تحرک خود را بهبود بخشید. نه تنها محرک ذهنی جدیدی خواهید یافت که می تواند شما را به عشق تازه ای برای حرکت سوق دهد، بلکه مایلم شرط ببندم که تغییر در اهداف به شما در رسیدن به هدف اصلی که در وهله اول داشتید کمک می کند.

 

۲٫ تمریناتی را انتخاب کنید که از آنها لذت می برید. وقتی یک مربی جوان بودم، تمریناتی را انجام می دادم که فکر می کردم بسیار مفید هستند، حتی اگر مشتری از آنها متنفر باشد. همانطور که تجربه کسب کردم، دریافتم که ملاقات با مشتری در جایی که در آنجا هستند، و آشنا کردن آرام آرام با مهارت تمریناتی که قبلاً دوست نداشتند، راه بسیار بهتری برای نزدیک شدن به مسائل است.

 

همین کار را برای خودتان انجام دهید. اگر در حال حاضر کاملاً از اسکات با هالتر متنفرید، اشکالی ندارد. هیچ کس نمی گوید زندگی شما به انجام آنها بستگی دارد. اما از آنجایی که اسکات از هر نوع سودمند است، نسخه ای را پیدا کنید که از آن لذت می برید. شاید این اسکات با جام یا اسکات سومو با دمبل باشد. همانطور که نسخه مورد علاقه خود را انجام می دهید، به آرامی خود را در معرض حرکاتی قرار دهید که قبلاً دوست نداشتید و آنها را مانند یک مهارت تمرین کنید.

IC6-4

۳٫ یاد بگیرید که برای آنچه هست قدردانی کنید. این مرا به آخرین نکته من می رساند. یکی از راه‌های تنفر از ورزش این است که با آن به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به هدف رفتار کنید. یادگیری قدردانی از ورزش به شما کمک می کند از تمرینات خود لذت بیشتری ببرید.

 

به اسکات فکر نکنید که کارهایی هستند که باید انجام دهید تا عضلات باسن خود را بسازید، یا ددلیفت را به عنوان کارهایی که برای قوی تر شدن باید انجام دهید. به آنها به عنوان یک مهارت نگاه کنید و تمرین کنید که در آن مهارت ها بهتر شوید. شبیه به ورزش. راه‌های محرک ذهنی برای تمرین اسکات و ددلیفت بیابید

ایران تردمیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *